۵ چیزهایی که باید مربیان درباره اعتبارنامه های جایگزین بدانند

در عصر دیجیتال بیش از حد متصل ، متخصصین جوان و جوان به دنبال راه های جدیدی برای دستیابی به مهارت های مربوطه و نشان دادن ارزش آنها به کارفرمایان بالقوه هستند.

دیجیتال

در نتیجه ، اعتبارنامه های جایگزین از جمله نشان ها ، گواهی ها و گواهی نامه های خرد به دلیل انعطاف پذیری ، دسترسی و ارزش عملی قابل اثبات ، شاهد افزایش چشمگیر محبوبیت بوده اند.

با تغییر منظر دیجیتالی نحوه کار ، برقراری ارتباط و نزدیک شدن به فعالیتهای حرفه ای از جهات مختلف ، گواهینامه های جایگزین دارای ابزاری متناسب برای بزرگسالان می باشند که مهارت های بسیار خاصی را در زمینه های تخصصی در اختیار دارند.

در این مقاله ، ما ۵ راه اساسی را که اعتبارهای جایگزین برای آموزش عالی و حرفه ای ضروری است ، بررسی می کنیم.

افزایش تقاضا برای اعتبارهای جایگزین

۷۳٪ مؤسسات آموزش و پرورش تأیید کردند که برنامه های معتبر جایگزین برای موفقیت آینده آنها مهم است – UPCEA و Pearson

اعتبارهای جایگزین هم اکنون تقاضا هستند. دانش آموزان و کارفرمایان نیز به دنبال حفظ صلاحیت و انعطاف پذیری لازم برای حفظ سرعت و جریان معینی در بازارهای کار سریع در حال تغییر و به طور فزاینده هستند.

دانش آموز

برای برآورده شدن تقاضای روزافزون برای اعتبارهای جایگزین در هر بخش ، ۱ در ۴ موسسه اکنون نشان های مهارت های دیجیتال را ارائه می دهد. همزمان با ظهور فن آوری های جدید مختل کننده ، انتظار می رود اعتبارنامه های جایگزین افزایش یابد و مؤسساتی که انتخاب قدرتمندی از نشان ها ، گواهینامه ها و اعتبار خرد را ارائه می دهند شانس بیشتری برای ارائه حداکثر ارزش دارند و در نتیجه همچنان مربوط به دانشجویان آینده است.

دانشجو

محبوبیت برنامه های صدور گواهینامه جایگزین تأثیر قابل توجهی در آموزش و یادگیری دارد.

چگونه اعتبار را در یک استراتژی ادغام کنید

همزمان با مهاجرت دنیای حرفه ای به سمت اقتصاد دانش بنیان ، کالج ها ، دانشگاه ها و ارائه دهندگان آموزش فرصتی برای تنظیم لحن چگونگی جایگزین می توانند پاسخگوی نیاز دانشجویان ، کارگران و کارفرمایان باشد – این امر به طیف گسترده و ارزشمندی از دانشجویان آینده علاقه مند است.

اقتصاد

یادگیری مادام العمر دیگر جزئی اختیاری در حرفه فرد نیست. اکنون این یک جزء ضروری برای بقا حرفه ای است. به این ترتیب ، افرادی که وسیله ای برای ارتقاء مهارت های فرد با رویکردی انعطاف پذیر و متناسب ارائه می دهند ، خود را به عنوان رهبر در پیشرفت مداوم حرفه ای قرار می دهند و از هجوم متخصصین جوانه زنی ، افراد پیشرفت در مشاغل خود و مشاغل به دنبال معرفی برنامه های پایدار خود بهره مند می شوند. کارمندان

در میان مؤسسات حرفه ای که استراتژی های معتبر جایگزینی را به عنوان بخشی از پیشنهادهای آموزشی خود اجرا می کنند ، MIT با برنامه Digital Plus خود را به عصر دیجیتال سوق داده است. برنامه آنها با استفاده از دوره های یادگیری ترکیبی خلاقانه که رویدادهای چهره به چهره با ارزش تعاملی ، دستورالعمل مناسب آنلاین و سایر فناوریهای مترقی – مانند ابزارهای همکاری اینترنتی ، چندرسانه ای و موبایل – را ایجاد می کنند ، برای ایجاد یک تجربه یادگیری بسیار شخصی و سازنده با نتایج بهتر. .

موبایل

“ما همیشه با شرکت ها و شرکت ها همکاری داشته ایم ، این بخشی از DNA است که در اینجا در MIT از نظر تحقیق و نوآوری ما قرار دارد. اما ، دیجیتال پلاس ، تکامل برنامه های دیجیتالی موجود ما است. “- کلارا پیلو ، MIT ، مدیر برنامه های جهانی

این مثال نشانگر روشنی از ارزش اعتبارنامه های جایگزین از نظر استراتژی آموزشی معاصر است.

اعتبارنامه های جایگزین می توانند درآمد را هدایت کنند

طبق یک مطالعه جدید ، انتظار می رود که بازار اعتبار جهانی جایگزین برای آموزش عالی با CAGR تقریباً ۳۲ درصد تا سال ۲۰۲۱ رشد کند.

بنابراین ، علی رغم اینکه در مراحل ابتدایی خود قرار دارد ، اعتبارهای جایگزین با سطح مشخصی از ارزش که از طیف صنعتی فراتر می رود ، با سرعت قابل توجهی در حال رشد هستند.

علائم نشان های دیجیتال و صدور گواهینامه نقش مهمی در کمک به کارفرمایان در شناسایی مهارت های کسب شده توسط دانشجویان یا کارکنان بالقوه ضمن دسترسی به جزئیات حیاتی درباره برنامه و دانش آموزان دارند – و با توجه به اینکه اعتبارهای جایگزین در دنیای حرفه ای شناخته می شوند ، ارزش آنها می تواند فقط افزایش می یابد

علاوه بر این ، در مواجهه با افزایش هوش مصنوعی و اتخاذ یادگیری ماشین ، هنوز تعداد قابل توجهی از نقش های اصلی شغلی برای سال ۲۰۲۰ و پس از آن توسعه نیافته است.

گفته می شود ، اعتبارنامه های جایگزین نه تنها به کمک سریع مردم در بسیاری از مناطق طاقچه کمک خواهد کرد ، بلکه این موج جدید از پیشنهادات آموزشی نیز برای بستن شکاف رو به رشد مهارت های دیجیتالی ، رونق اقتصادها و در عین حال میزبان فرصت های تازه برای افزایش درآمد برای مربیان کمک خواهد کرد. و کارفرمایان به طور یکسان

تصویب اعتبارنامه های جایگزین

با توجه به ماهیت آنها ، اعتبارهای جایگزین متمرکز ، مختصر ، انعطاف پذیر و جذاب جهانی هستند و آنها را برای افراد حرفه ای کار و یک شرکت مناسب می سازند. در نتیجه ، سازمانهای شرکتی بیشتری علاقه مند می شوند تا مدارک جایگزین را برای کارمندان در همه سطوح ارائه دهند تا مهارت های خود را در یک تجارت به طور استاندارد انجام دهند.

به عنوان مثال ، Colossus فنی ، Salesforce را بگیرید. این شرکت در تلاش برای ارائه نیروی کار رو به رشد خود با مهارت های لازم برای رقابت در یک چشم انداز حرفه ای در حال تغییر ، یک برنامه نوین ، متناسب با یادگیری و توسعه را برای کارمندان خود راه اندازی کرد.

Salesforce با قرار دادن موفقیت و مشغله کارکنان در قلب مأموریت شرکتی خود ، Salesforce پلت فرم یادگیری مادام العمر خود Trailhead را برای تحسین فراوان راه اندازی کرد.

براساس اصول نشان های دیجیتال ، صدور گواهینامه و اعتبار خرد ، این بستر جذاب ، تعاملی و شخصی سازی کارکنان ، فرصت های آموزش مداوم را برای کارکنان خود فراهم می کند که متناسب با اهداف ، اهداف و زمینه های مورد علاقه شخصی خود انتخاب شوند.

در حالی که هنوز آمار رسمی در مورد مشخصات این بستر آموزشی جدید منتشر نشده است ، Trailhead بسیار مورد استقبال خوبی قرار گرفته است. علاوه بر این ، ابتکار عمل نوآوری یادگیری شرکتی تاکنون در سال جاری میلادی حدود ۳۰۰۰۰۰ شغل جدید ایجاد کرده است که تا سال ۲۰۲۲ حدود ۳٫۳ میلیون نقش در اکوسیستم Salesforce ایجاد خواهد شد – یک پیش بینی چشمگیر ، در واقع و یک گواهی بر قدرت ، پتانسیل و اهمیت آن. اعتبارنامه های جایگزین