از یائسگی در مردان چه می دانید؟ | بیماری

: از یائسگی در مردان چه میدونید؟

: :زنان، تنها کسائی نیستن که از تغییرات هورمونی رنج می برن. گزارشات نشون میدن که مردان هم بعضی از علایم یائسگی که در زنان اتفاق می افته رو تجربه می کنن که معمولا با دریافت هورمون تستوسترون برطرف می شه

آکا ایران: به نقل از سلامتیسم، زنان، تنها کسائی نیستن که از تغییرات هورمونی رنج می برن. گزارشات نشون میدن که مردان هم بعضی از علایم یائسگی که در زنان اتفاق می افته رو تجربه می کنن که معمولا با دریافت هورمون تستوسترون برطرف می شه. از اونجایی که دوره معینی مانند یائسگی در زنان، در مردان وجود نداره، به این حالت کاهش تستوسترون میگن. درواقع مردانی که یهو با کم شدن سطح تستوسترون روبه رو می شن، وارد دوران یائسگی خود شدن.
شرایطی مثل خستگی، ضعف، افسردگی و مشکلات جنسی از علائم دوران یائسگی در مردان هستن. برخلاف یائسگی زنونه که تولید هورمون، به طور کامل متوقف می شه، در مردان، تولید تستوسترون کم میشه اما روندی کنه داره. واسه تشخیص یائسگی در مردان، کافیه معاینه فیزیکی انجام شه، علایم بررسی شن، مریضیایی که ممکنه باعث کاهش تستوسترون شن، بررسی شن و یه آزمایش خون گرفته شه تا سطح تستوسترون مشخص شه.
اگه سطح هورمون پایین بود، با دریافت تستوسترون، علایم یائسگی برطرف می شن اما درست مثل هورمون درمانی در زنان، دریافت هورمون در مردان هم اثرات جانبی مخصوص به خودشو داره. مثلا احتمال بدتر شدن سرطان پروستات هست. در این صورت باید در رژیم غذایی، برنامه ورزشی و داروهای خود تغییر بسازین.

منبع :

این نوشته در سلامتی فرستاده شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *